Ruhsal Uygulamaya Hazırlık

Ruhsal Uygulamaya Hazırlık

Yaklaşan Ruhsal Uygulamaya Hazırlık –
2005-2019 yılları arası Üstatların Mesajlarının Birlikte Okunması

Sevgili dostlar, bildiğiniz gibi 4 Kasım 2019’da, çok önemli bir Ruhsal Uygulama başlıyor: 2005-2019 yılları arası Üstatların Mesajlarının Ortak Okunması.

Her gün bir Mesaj okuyacağız.

Sizin için uygun olan herhangi bir saat başı o günkü Mesajı okuyabilirsiniz.

Size ve dünyaya fayda sağlayabilmesi için Mesajı okumaya başlamadan önce hazırlanmanız gerekir. Gelecekte belirli koşulları oluşturmak ve onlara uymanız gerekir.

Temel koşullardan biri şudur: Mesajların Ortak Okumaya katılanlar,  Sevgi dolu, güçlü bir inanç ve iç huzuru içinde, uyumlu bir durumda olmalıdır.

Bu nedenle, eğer üzgünseniz, ağır düşüncelere dalmışsanız, yakınlarınızla kavga etmiş veya işte çatışmışsanız, lütfen o gün Mesaj okumayın. Eğer böyle bir olumsuz durumdaysanız, çalışmanızın sonucu negatif olacaktır, ayrıca o günkü Ortak Okumaya katılan kişi sayısı kadar da artacaktır.

İyi bir durumda olduğunuzu düşünüyor olsanız bile, hazırlanmadan Mesaj okumaya başlamayın.

Ruhsal çalışması etkili olabilmesi için fiziksel koşullara dikkat edilmelidir.

1)   Ruhsal uygulama  yeri.

Sunağın önünde Ruhsal uygulama için sürekli bir yeriniz olması arzu edilir.

Sunakta Üstatlar’ın resimleri, çiçekler,  mumlar, kristaller olabilir. Bilincinizi yükseltecek ve İlahi bir ruh hali yaratabilecek her şey.

Oda derli toplu ve havalandırılmış olmalıdır.

2)   Fiziksel bedenin hazırlanması.

Et yemeyin, içki, sigara, tütün, uyuşturucu kullanmayın. Tok karnına ruhsal uygulama yapmayın, yemek yedikten iki saat sonra veya aç karnına manevi çalışma yapınız.

Beden temiz olmalıdır. Giysiler düzgün ve temiz, beyaz veya açık renkte olmalıdır.

TV seyretmeyin. Düşük kaliteli müzik dinlemeyin. İnternette haber izlemeyin, e-postalarınızı kontrol etmeyin, Skype’ta konuşmayın ve sosyal ağları ziyaret etmeyin. Eğer bu şartları sürekli koruyamazsanız, Mesajı okumadan en az birkaç saat önce, bilincinizi dış dünyadan ve dış bilgi kaynaklarından uzak tutun.

3)   Diğer Koşullar.

Ruhsal uygulama sırasında sessiz bir ortamın sağlanması için elinizden gelen her şeyi yapın.

Tüm ailenin ruhsal uygulamaya katılması iyi olur. Eğer herhangi bir nedenle tüm ailenin bunu yapması mümkün değil ise evdekilere ruhsal uygulama sırasında televizyonun, radyonun, müziğin kapalı olması için anlaşın.

Cep telefonlarını kapatın.

Büyük şehirlerde telaşın dindiği ve sessizliğin hakim olduğu gece vakti veya şafak sökmeden önce ruhsal uygulama yapmak için idealdir.

4)   Ahenk ve uyum.

Mesajı okumaya 20-30 dakika  kala ahenkli, dengeli bir bilinç duruma ulaşılmalısınız.

Bu vakit sırasında içinizdeki Tanrı ile uyumlu hale geliniz. Bunun için sevdiğiniz duaları, mantraları okuyabilir, sakin bir müzik eşliğinde Üstatların resimlerini seyredebilirsiniz.

Ruhsal uygulamaya başlamadan hemen önce, gözleriniz kapalı olarak, sessizce birkaç dakika oturun ve kalbinize odaklanın. Kalbinizle soluduğunuzu hayal edin. Yavaş ve derin nefes alın.

 “Dua pratiğiniz sırasında asıl ulaşmanız gereken görev, içsel durumunuzu uyumlu hale getirmektir. Tümüyle uyumlu ve Tanrı ile birlik olma durumuna girmeniz gerekir.”

Sevgili Surya, 13 Aralık 2005

Ruhsal uygulamasını tamamladıktan sonra, işlerinize hemen dalmanız için acele etmeyin. Birkaç dakika sessizce oturun, Mesajın ya da okuduğunuz Rozari’nin titreşimleri içinde biraz daha kalın.

Manevi çalışmanız sırasında iyi bir ruhsal duruma ulaştıysanız, Tanrı Surya tarafından verilen aşağıdaki imgelemeyi yapabilirsiniz:

“Ruhsal pratiğiniz sonunda basit bir şeyi yapmanızı rica edeceğim. Auranızın genişlediğini ve evin boyutuna ulaştığını, daha sonra genişlemeye devam ettiğini ve tüm şehrinizi, ülkenizi ve bütün yer küreyi kapladığını hayal edin. Ve auranızın kapsam alanına giren bütün canlı varlıklar kendi üzerlerine onun etkisini hissettiğini hayal edin.

Ve her bir canlı varlık, ruhsal pratiğiniz sırasında ulaşabildiğiniz ahenk ve barış dolu durumla dolduğunu hayal edin.”

Sevgili Surya, 13 Aralık 2005

Aşağıdaki linklerde her gün okunacak Mesajların takvimi, ahenkli hale gelmek için müzik ve video bulabilirsiniz.

Rusça

https://sirius-centers.net/reading/index.html

İngilizce

https://sirius-eng.net/

KAPAT